Limpar
uploads/9/news/foto-familia-recortada.png

AS RAZAS AUTÓCTONAS E OS SEUS CRIADORES TRIUNFARON EN SEMANA VERDE 2018

7-10 de xuño 2018. Silleda- Pontevedra

Este ano 2018, as razas autóctonas galegas foron as auténticas protagonistas, con exposicións e concursos de todo tipo. Este ano participaron un total de 52 criadores das seguintes razas autóctonas: 6 criadores de Cachena, 3 ...


Ler Máis »

uploads/9/news/img-20180608-wa0100.jpg

NOVO CONVENIO 2018 ABANCA-BOAGA

Xuño 2018.

ABANCA e a Federación de razas autóctonas de Galicia (Boaga) renovaron o convenio financiero, co obxectivo de impulsar, fundamentalmente a través do crédito, a viabilidade económica do primario galego. Este convenio é a continuación do asinado ...


Ler Máis »

uploads/9/news/logo_semana_verde.jpg

SEMANA VERDE -SALIMAT 2018

Do 7 ao 10 de xuño de 2018

  7 ao 10 de xuño,vaise celebrar unha nova edición da Feira Internacional Semana Verde de Galicia, esta xa é a 41ª edición, e tamén se celebra o 22º salón de alimentación do Atlántico- SALIMAT.  ...


Ler Máis »

uploads/9/news/32073147_1195626563900594_4944344940743229440_n.jpg

PROMOCIÓN DAS NOSAS RAZAS AUTÓCTONAS NO COLEXIO MONTE BALIÑO DE PANTÓN.

8 de maio 2018. Pantón (Lugo)

O 8 de maio, Ramón Vázquez (criador das razas Cachena, Ovella Galega e Galiña de Mos e operador autorizado para o logotipo 100% Raza Autóctona),participou no programa de radio “Monforte na Onda” e foi entrevistado ...


Ler Máis »

uploads/9/news/moexmu.jpg

AS RAZAS AUTÓCTONAS GALEGAS PARTICIPARON NA MOEXMU DE MUIMENTA

6-8 Abril 2018. Muimenta (Lugo)

Do 6 ao 8 de abril de 2018, estivemos na MOEXMU a mostra de exposicións de Muimenta (Lugo) a representar ás nosas razas autóctonas galegas. Ainda que o tempo desluciu a feira, o público interesouse ...


Ler Máis »

uploads/9/news/27540635_1127845350678716_2938740176933752824_n.jpg

GRAN ÉXITO DAS RAZAS AUTÓCTONAS EN XANTAR

31 xaneiro ao 4 de febreiro 2018. Ourense

Na Feira de Turismo Gastronómico Xantar, que se celebrou en Ourense do 31 de xaneiro ao 4 de febreiro, a Federación de Razas Autóctonas de Galicia-BOAGA, contou cun restaurante atendido polo equipo do cociñeiro Antonio ...


Ler Máis »

uploads/9/news/27500286_1127827760680475_4670858832054325869_o.jpg

OS CRIADORES DAS RAZAS AUTÓCTONAS PROTAGONISTAS NO XANTAR

31 xaneiro 4 de febreiro 2018. Ourense

No stand de Boaga participaron produtores de razas autóctonas con venda de produto e asesoramento das súas marcas. Ofrecemos durante os cinco días de feira información sobre as razas autóctonas e asesoramento para a creación ...


Ler Máis »

uploads/9/news/img-20180203-wa0020.jpg

ESTIVEMOS PRESENTES NA "I FEIRA DE RAZAS AUTÓCTONAS GALEGAS DA MARIÑA" NO VALADOURO.

3 de febreiro de 2018. O Valadouro (Lugo)

No concello do Valadouro, na provincia de Lugo, celebrouse o sábado 3 de febreiro a primeira edición dunha nova Feira de Razas Autóctonas. Baixo unha carpa concentrouse un importante número de cabezas de gando bovino, ...


Ler Máis »

AS RAZAS AUTÓCTONAS E OS SEUS CRIADORES TRIUNFARON EN SEMANA VERDE 2018

7-10 de xuño 2018. Silleda- Pontevedra
uploads/9/news/foto-familia-recortada_xNopd5l.png

Este ano 2018, as razas autóctonas galegas foron as auténticas protagonistas, con exposicións e concursos de todo tipo. Este ano participaron un total de 52 criadores das seguintes razas autóctonas: 6 criadores de Cachena, 3 de raza Caldelá, 4 de raza Frieiresa, 3 de raza Limiá, 3 de raza Vianesa, 4 de raza Cabra Galega, 2 de raza Ovella Galega e 27 criadores de raza Galiña de Mos.

Dende a federación queremos felicitar a tódolos criadores que participaron e se implicaron nesta fantástica edición de Semana Verde 2018. Noraboa a todos!.

Nos seguintes enlaces pódense descargar as fotos dos agasallos a tódolos participantes e premiados:

CRIADORES DE VACÚN DE RAZAS AUTÓCTONAS GALEGAS

PREMIADOS NOS CONCURSOS MORFOLOXICOS DAS RAZAS CACHENA, CALDELÁ, FRIEIRESA, LIMIÁ E VIANESA.

CRIADORES PARTICIPANTES DE OVELLA GALEGA E CABRA GALEGA

CRIADORES PARTICIPANTES E PREMIADOS NO V CAMPIONATO DA RAZA GALIÑA DE MOS

OBSEQUIOS A DIRECTOR SEMANA VERDE E XUÍCES CAMPIONATO GALIÑA DE MOS

Estes foron tódolos criadores e explotacións participantesen concursos e exposicións, con exemplares das distintas razas autóctonas:

Pola Raza Cachena participaron: Rebeca Yánez Candamil (“Gandeíra Tras do Río” de Loiba Ortigueira- Coruña); María del Carmen Álvarez Álvarez (“Cachenas de Pantón” de Pantón- Lugo); Jordi Ánguez Grases (“Cachenas de San Breixo”- Triacastela-Lugo), Gonzalo Seoane Prado (de Vilalba- Lugo); José Antonio Calvo Paredes (de Montouto- Curtis- a Coruña); Marco Vázquez López (de Ourol-Lugo)

Pola Raza Caldelá participaron: José González Carballo (de Maceda-Ourense); Juan Manuel Lage Cid (Explotación Juan M Lage, de Maceda-Ourense), e Roberto Louzán Alonso (de Viascón-Cotobade-Pontevedra)

Pola Raza Frieiresa participaron:  Francisco Manuel Penabad Pita (de As Neves- Ortigueira- Coruña); José Rodríguez Teijeiro (de Donalbai- Begonte-Lugo); Alberto Cortés González (A Graña- Xunqueira-Ourense) e Isidro Peleteiro García (de Cerdedo- Pontevedra).

Pola Raza Limiá os participantes foron: Jesús Pardal Castro (de Rois- A Coruña), Antonio Pérez (Ganadería Balín- de Verea-Ourense) e Lisardo López Blanco (de Xinzo de Limia- Ourense)

Pola raza Vianesa participaron: Fernando Bouzas Bentín (de Rois- A Coruña), Roberto Lago Lago (de Outes- A Coruña), e José Blanco Blanco (Ganadería Cimadevila S.C.; de Cimadevila-Montederramo-Ourense)

Os criadores participantes pola raza Cabra Galega foron: Miguel Cordero Souto (Granxa Teixeiro e Pistón; de Becerreá-Lugo), María Teresa Fernández Mosquera (Santiago-A Coruña); Jaime Fernández Sanjurjo (de Cerdido- A Coruña) e José Antonio Liñares Rey (“Finca A Ferreira”, de Paramos- Val do Dubra- A Coruña).

Pola Ovella Galega participaron: Luis Fernández Fernández (de Riotorto- Lugo) e Álvaro Rodríguez Rodríguez (de Mos- Pontevedra)

Os Criadores participantes pola raza Galiña de Mos foron: José María Garrido Jimenez (da Estrada Pontevedra); Álvaro Rodríguez Rodríguez (de Mos- Pontevedra); Rebeca Yánez Candamil (“Gandeíra Tras do Río” de Loiba Ortigueira- Coruña); Victor Fontán Álvarez (da Estrada- Pontevedra), José Rodríguez González (de Lalín- Pontevedra); Evaristo Rodríguez da Torre (Vila de Cruces Pontevedra); Javier Riqueza Lois (Salcedo-Pontevedra); Ramón Vázquez Fernández (Monforte de Lemos- Lugo); Biochousa S.B. (Mondariz- Pontevedra); Francisco Monasterio Solveira (“Aves do Concello” de Vilalba- Lugo); Alejandro Collazo Casal (Mos- Pontevedra); Mari Luz Gómez Fernández (Ordes- A Coruña); Augusto Fontán García (Pontevedra); Lourdes Mulet Abeledo (Lalín- Pontevedra); Cruz Grille Negreira (Tordoia- A Coruña); Gabriel Mato Becerra (Brión- A Coruña); José Luis Freire Castedo (Suegos- Pol- Lugo); José Zapata Sánchez (“Chousa do Lea”, Casto Riberas de Lea- Castro de Rei- Lugo); Mª José Castro Abonjo (“Granxa Castro de Madrosende”, de Vila de Cruces- Pontevedra); Sandra López López (“Granxa Aeiroa”, de Láncara-Lugo), Beatriz Canto Edrosa (Castro de Rei- Lugo); Oscar Miranda Gómez (Cospeito- Lugo); Luis Fernández Fernández (Riotorto- Lugo); Manuel Rodríguez Alonso (Mos- Pontevedra); Miguel Verde Martínez (Mos- Pontevedra); Gervasio Mouro Ares (Zas- A Coruña) e Mariña Grille Negreira (de Ínsua- Val do Dubra- A Coruña)

 

Felicitacións a todos!

 


|
| © Boaga 2021